Aydın'da Belediye tarafından işletilen çadır kampı

Fiyatlar bu kadar artmışken; Bu günlerde ailece çıkılacak Yeni tatil rotamız burası olabilirmi?

Aydın'da Belediye tarafından işletilen çadır kampı
Lüks Çadır içerisinden görüntüler

Pandemi sonrası yaşanan artan tatile çıkma ihtiyacı ve yaşanan ekonomik gelişmeler sonrası pahalılıkdan yanına yanaşılamayan otel, tatil köyü, pansyon ve benzeri yerlerin uçuk fiyatları. Bu ülkede yaşayan herkes gibi benimde uygun fiyatlı fakat temiz ve güvenli bir tatil alternatifi aramaya yönelti.

Bir çoğumuzun yaptığı gibi ilk olarak dost ve arkadaşların neler yaptığına bakıldı. Önce arkadaşlara bu sene nasıl bir tatil yapmayı planladıkları ve bunun için ne kadar bir bütçe ayırdıkları soruldu. Sonrasında eş dost ve akraba sohbetlerinde yakın çevrenin bu konudaki genel eğilimlerine bakıldı.

Her iki grupdaki genel eğilimde; bu sene için öncelikle ekonomik bir tatil imkanı oluşturabilmek. Aslında bizde de tam olarak benzer bir durum yaşanıyor. Ama farklı olduğumuz alanlar da var. Özellikle eş dost ve akraba grubundaki eğilim, karavan kiralayarak denize yakın kamp alanlarından bir kaç tanesine uğramak sonrasında en güzel olana karar vererek tatili burada geçirmek.

Bu planın bu sene uçuşa geçen karavan kiralama fiyatları ile daha başlamadan suya düştüğünü söylemek yanlış olmaz. Bunun dışında kamp alamnlarında genellikle yaşanan temizlik ve çöp sorunlarının da beni ku konuda isteksiz davranmaya ittiğini söylemeliyim.

Arkadaş grubundaki genel eğilim ise çadır satın alarak güzel manzaralı yerlerde bu tatil sezonunu en uygun fiyatlarla geçirmek üzerine fakat bu seçenek benim için çok cazip durmadı. Öncelike benim için temizlik ve güvenlik en önemli meselelerden bir tanesi. Ayrıca konfor meselesi de önemli. Sizi bilmem ama benim için oldum olası uyku tulumlarında uyumanın çok rahat bir seçenek olduğunu söyleyemem. Hatta tam aksine bu durumu oldukça rahatsız edici buluyorum.