Kim bu arayan - 0090 216 234 03 72

kim bu arayan?, beni arayan numara kimin, kime ait telefon numarası, rahatsızlık veren numara kimlere ait, numara şikayet, spam numara, istenmeyen reklam

Kim bu arayan - 0090 216 234 03 72
Kim bu arayan - 0090 216 234 03 72

Bu sayfaya geldiğine göre sende bunca işin gücün sıkıntının arasında bu numara tarafından arandın? Şimdi sana seni arayan bu numara kimin? seni ne için aradı ve birdaha seni aramaması için neler yapabilirsin konularında bilgi vermeye çalışacağım?

Bu ve bunun gibi bilgilendirmelerin artarak devam etmesini istersen. Sende Blog sayfama destek olabilirsin..

+90 216 234 03 72

Beni ilk olarak 20 mayıs 2022 tarihinde arayarak rahatsız ettiler. 0216 alan kodu ile başlayan bir numara olduğu için iş bağlantılarım ile ilgili olduğunu düşünerek cevaplama isteği duydum.  Açtığımda ise "Telekom destekli internet reklamı"  ile karşılaştım.  Kendimce kızdım, sinirledim ve birkaç kelime birşeyler mırıldanarak telefonu kapattım.

Tabiki ilk anda her Türk insanın verdiği doğal refleks ile. İlgili numarayı telefonumdan engelledim. Sonrasında ise bu durum ile ilgili yapabileceğim en iyi ve en doğru şeyin diğer insanları bilgilendirerek kendi tedbirlerini almalarını sağlamak olduğuna karar verdim.

Şu anda okuduğunuz bu satırlar bu kararın bir sonucu...

Beni kimin yada hangi şirketin aradığını anlayamadım ama İnternet üzerinden yaptığım kısa bir araştırma sonrasında bu numaranın "T FON TELEKOMÜNİKASYON HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ." isimli firma tarafından ilgili şahıs yada şirketlere kiralanan bir geçici hat olduğunu öğrendim.

Dolayısıyla bizleri arayarak sürekli rahatsız eden firma bu telefon hattını bu şirketten kiralamış olması gerekiyor.  Yine internetten kısa bir arama motoru sorgusu ile kolayca öğrendiğim bilgilere göre...

"Tfon Telekomünikasyon Ltd. Şti." "K.Bakkalköy Mahallesi , Çandarlı Sokak , No:7 /14 İSTANBUL" adresinde faaliyet gösteriyor ve T.C. Ulaştırma Bakanlığı ndan aldığı Sabit Telefon Hizmeti vermeye yetkin kurumlara verilen STH lisansı ile ilgili şirketlere bu hatları ücret karşılı kullandırmaktadır. 

İlgili tarihte sizi bu numaradan kimin yada hangi şirketin aradığı bilgisine de doğal olarak kendilerinden edinmek isterseniz web sitelerinin iletişim bölümnde yer alan "+90 216 299 0 444" nolu telefon numaralarından kendilerini arayabilirsiniz.

Eğer birilerine yazılı olarak size erişim izni vermediğinize emin iseniz en etkili engelleme şekli ise bu durumu devletin yetkili kurumlarına internet üzerinden şikayet etmek olacaktır.

Bunun için https://tiss.gtb.gov.tr/ adresinden "T.C. Ticaret Bakanlığı Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi" sayfasına ulaşabilir ve edevlet bilgileriniz ile giriş yaparak durumu iletebilir ve bunun sonucunda izinsiz reklam yapmak üzere sizi arayan ilgil kuruma ceza yazılmasını sağlayabilirsiniz.