Zamansız Yolculuklar

Birden bire yani ansızın başlayan yolculuklardır.

Zamansız Yolculuklar
at.web.tr tarafından çekilen orjinal fotoğraf

Zamansız yolculukları sevmem. Başka bir deyişle plansız ve aniden gelişen seyahatleri. Genelikle bir sıkıntı sonrasında yapılması lazım gelen görev niteliğinde işlerdir.

Kendi kişisel tarihimde de bende hoş olmayan hatıralar bırakmıştır. Gidilecek yerin neresi olduğu hiç  önemli değildir. Acilen ulaşılmalı yapılması gerekenler bir an önce uygulamaya geçilmelidir.

Normal zaman olsa bu gidilecek yere şen şakrak ve güle oynaya şekilde bir an önce ulaşmak isteriz. Böylesi anlarda ise yolculuğun her anı ızdırap vericidir. Daha yolda iken kafada kurmaya yapılacakları planlamaya başlarsınız. Dolayısıyla yoldaki bütün detayları ve gidilen rotanın tüm güzelliklerini ıskalar. Ve bu durumu bile isteye yapmak durumunda kalırsınız.

Böyle yolculuklar ile ilgili en büyük dileğim, olmaması yani hiç yaşanmasıdır. 

Bence seyahat dediğin şey planlı programlı her anından keyif alınacak. Hatta yaşanan ufak tefek aksaklıkların bile sonrasında dost sohbetlerinde konu edilebilecek hatıralar bırakabilmelidir.

Tabi ki en önemlisi de. Aile yâda dostlardan oluşan bir topluluk ile yapılmalıdır. Tek başına gideceğiniz planlı bir seyahatden bile güzel anılar ile dönülebilmesi çok zordur. Tek başına yapılan seyahatler eğlencelidir belki ama aynı tadı vermezler.